Popis produktu

Vonný jehlan - kužílek z exotického Pala Santa vydává při vykuřování příjemně balzámovitou, lehce kokosovou, uklidňující vůni. Balení obsahuje 6 ks.

Pozvedá náladu a očišťuje prostor od negativních energií.

Vonné jehlánky nebo-li františky jsou ručně lisované z čistě přírodních surovin. Představují jednoduchou možnost vykuřování - můžete jej využít doma, v práci i ve volné přírodě. Jehlánky po zapálení vydávají jemný dým, který má skvělé očistné a harmonizační účinky. Po zapálení je nejlepší postavit jehlánek na písek, do kadidelnice a nebo speciálního stojánku na jehlánky. 

Palo santo má mystické, očistné, ochranné a harmonizující účinky. Odstraňuje nahromaděné negativní energie. Očišťuje od nahromaděného stresu, smutku, napětí. Rychle vás naplní pozitivitou, dodá vám životní sílu a energii.

Historie vykuřování

Spalování bylin, vonných dřívek a pryskyřic byla pravděpodobně v těch nejranějších dobách pouze náhoda. Zkrátka byla do ohně vhozena nějaká aromatická rostlinka nebo dřivko, přičemž se poté vytvořilo krásné aroma, které mělo navíc i příznivé účinky na tělo i duši člověka. První vykuřovací substancí byl nejspíše jantar. Poté následovalo využívání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům.

Šamani a léčitelé po celém světě postupně poznávali jednotlivé účinky substancí po spalování a začali je naplno využívat. Prostřednictvím hořícího dřeva, rostlin či pryskyřic odesílali poselství ve formě modliteb, proseb či zaklínadel. Praktikování vykuřování bylo doloženo v civilizaci cca 7200 let př.n.l. ve Skandinávii, kde byly nalezeny malé kousky kuřidla ve formě koláčků. O několik tisíciletí později byla praxe vykuřování již neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

Použití: Jehlánky zapalte a opatrně postavte na speciální stojánek, případně do kadidelnice. Nenechávejte v blízkosti hořlavých předmětů.

Výrobce: Vykuřovadla s.r.o., Stříbrná Lhota 539, Mníšek pod Brdy , , Česká republika

 
 

 

Další produkty v kategorii

Ambra

Ambra

Vonné jehlánky se sladkou vanilkovou vůní navodí tu pravou vánoční atmosféru.

NOVINKA
ks
  79 Kč (s DPH)
František

František

Tradiční vonný františek, v balení 5ks

  75 Kč (s DPH)