ZÁŘÍ - měsíc SLEZINY a SLINIVKY

Podle TČM jsou v září nejvíce ohroženy orgány SLEZINA a SLINIVKA

Září patří k elementu ZEMĚ, je to měsíc sklizně a vládne zde žlutá barva stejně jako obilí. První polovina měsíce je spojena právě se SLEZINOU a druhá polovina je spojena se SLINIVKOU

SLEZINA je největší lymfatický orgán a spolu se žaludkem řídí naši trávicí soustavu, protože právě žaludek je její párový orgán stejně jako svaly, rty a ústa. SLEZINA je krevní filtr - filtr lymfy. Odstraňuje poškozené i zanikající krvinky, odstraňuje bakterie, chemické látky, barviva, která získáváme do těla stravou.

Problémy SLEZINY souvisí se stavem našeho LYMFATICKÉHO, IMUNITNÍHO SYSTÉMU a TVORBOU KRVE

Oslabení SLEZINY poznáme hned na mandlích, záněty dutin, dásní, afty, opary, gynekologické záněty, sklony k modřinám, únavou, brnění končetin nemo oslabeným a nepevným svalstvem.

SLEZINA je spojena s naší vitalitou a chutí do života, nemá ráda přehnanou ustaranost, hodnocení, kritiku, přemýšlení o problémech, kde nechceme vidět řešení a ubližuje ji stres. Dále nemá ráda vlhko. Raději má přísloví KLID a NOHY V TEPLE.

SLEZINU podpoříme tím, že nebudeme přehánět naši starostlivost o druhé- hlavně o děti. Budeme nad věcí, v klidu a harmonii. SLEZINA miluje vše sladké a to právě v této době můžeme sklízet na zahrádce - hrušky, švestky, jablka, broskve, miluje ovoce a zeleninu, luštěniny, prostě vše, co roste v září na našich zahrádkách. 

SLEZINA je spjata se SLINIVKOU

SLINIVKA je také orgán trávicí soustavy. Zde se tvoří hormony INZULÍN, GLUKAGON a SOMATOSTATIN, které mají za úkol snižovat, či zvyšovat hladinu cukru v našem těle

Oba tyto orgány milují sladké i v podobě lásky. SLINIVKA je orgánem lásky. SLINIVKA ukazuje jak jsme schopni lásku dávat a jak přijímat. Zde je na mysli láska opravdová, ne opičí-přehnaně ustaraná, ne naučená láska, ne láska z povinnosti, ne  láska k obrazu svému. Kdo opravdovou čistou lásku neuměl dát, kdo neslyšel přání druhých, ale plnil si hlavně svá přání, kdo ovládal, kdo dával a přijímal lásku jen k obrazu svému - sladkost kterou nedával , tomu je nyní sladost zakázána a ne náhodou má cukrovku.

SLINIVKA nemá ráda návraty do minulosti a uvíznutí ve stavu - CO BY MOHLO BÝT KDYBY... Nemá ráda smutek a myšlenky typu VŠECHNO SLADKÉ JE PRYČ

Jak podpoříme SLEZINU a SLINIVKU

BYLINKY a ČAJE: Fenykl, Pampeliška, Kopřiva, Borůvka, Nafouklé břicho, Slinivka, Anticukr, Ostropestřec, Odkyselení

TINKTURY: Penízovka, Eleuterokok, Ostropestřec, Homole cukru, Maitake, Dobromysl, Anticukr, Morušovník

KAPSLE a SIRUPY: Reishi, Chaga, Dračí sirup

MINERÁLY: Křišťál, Citrín, Amazonit, Kalcit, Avanturín

AFIRMACE: Tento okamžik je plný radosti. Užívám si každého okamžiku. Miluji život.