Uši - duchovní příčina onemocnění

Uši a sluch
 
 reprezentují schopnost slyšet. Jsou také kontrolkou ledvin, takže našich vztahů, a to především našich vztahů s těmi nejbližšími a vztahu sami k sobě.
 
Nedoslýchavost
nemocný chce slyšet jen sám sebe. Začíná již u lidí, kteří jsou přehnaně zaujati svou prací nebo sebou samými, neustále opakují své problémy. Trvají-li tyto stavy chtěného vypínání sluchu dlouho a opakovaně, dotyčný si již hluchotu téměř nacvičuje. Nedoslýchavost svědčí o určité sobeckosti, neochotě naslouchat druhým, neochotě přizpůsobovat se.
 
Náhlá hluchota
vyzývá člověka, aby se zaposlouchal do sebe a uposlechl svůj vnitřní hlas.
 
Hučení v uších
co dělá ten, který nechce něco slyšet? Hučí, brblá! Kdo nechce slyšet vnitřní hlas, ten si hluk přivolá.
 
Zánět středního ucha
Neochota naslouchat - poslouchat, učit se...Je potřeba sluch odvrátit, naučit se poslouchat druhé lidi i svůj vnitřní hlas a umět se smysluplně vymezovat. Záněty se vztahují k tématu vpuštění, poslušnosti. Kdo neslyší, nechce poslouchat. Časté záněty středního ucha a bolesti v uších jsou nejčastější právě v období, kdy se děti vedou k tomu, aby poslouchaly. Zánětem středního ucha trpí lidé, kteří se trápí tím, co kolem sebe slyší a nedokáží se s tím náležitě vypořádat, nedokáží to vyřešit sami. Každý chceme kolem sebe slyšet jen pěkná slova, plná lásky, porozumění a pochopení. Křik, hádky, výčitky, obviňování a útoky nejsou to, co slyšet chceme.
 
Trpíte zánětem středního ucha?
Pak si uvědomte, s kým máte konflikt, jaký člověk ve vás vzbuzuje nelásku a koho a co nechcete slyšet. Pravé ucho je problém s mužskou energií, tj. s nějakým mužem, partnerem, otcem. Levé s ženskou energií. A aktivně se ke svému problému postavte, uvědomte si, co vám vadí na tom, že toho člověka nechcete poslouchat, můžete to změnit tím, že vyjádříte to, co cítíte, nebo si uvědomíte, že máte ještě něco nezpracované a možná děláte to samé jako ten člověk u kterého vám to vadí.. Každý dospělý člověk má sílu vše změnit!
 
Záněty středního ucha trpí nejvíce naše děti. Děti do šesti let jsou naším ukazatelem poměrů v naší rodině. Naprosto jasně ukazují všechny problémy, které řešíte. A protože jsou slabší z páru matka - dítě, onemocní dříve než matka. Je to jistě proto, aby si matka při péči o své dítě uvědomila souvislosti a našla způsob, jak vnést do rodiny víc pohody a lásky. Nemocné dítě žádá v rodině klid - když nic víc...
 
Léčivé kameny: achát, fluorit