Stromy pro každé znamení

BERAN - BUK

V tomto stromu dřímou magické síly. Do bukového dřeva vyrývali vědmy mystické znamení, podle kterých předpovídali budoucnost a zároveň léčili choroby.

Objímání dřeviny utlumuje bolesti různých druhů, nejvíce však migrény. Vibrace stromu pomáhají při odhalování spouštěčů bolestí hlavy, které se často ukrývají v trávicím traktu. Buk léčí zápaly, otoky a choroby kůže. Voda v nádobě, která je umístěná na pár minut v blízkosti dřeviny a v zápětí ji vypijete výborně prospívá játrům a žlučníku.

Buk vyjasňuje myšlenky a odstraňuje vnitřní stres. Dodává chuť k životu, nabíjí radostí a pozitivitou. Říká se, že přání pošeptané do dutiny stromu se plní zázračnou rychlostí. Buk zlepšuje komunikaci a z člověka, který se ho dotýká, odstraňuje nahromaděné a nevyříkané emoce.

BÝK - BOROVICE

V tomto stromu sídlí mocnosti ohně. Proto dodává životní energii, sílu, vitalitu, rozhodnost, ráznost. Stačí se ho dotknout, nebo meditovat v jeho blízkosti. Borovice chrání před negativními energiemi v práci, ale také při prokletí. Stačí u sebe nosit pár jehličí.

Léčivá síla příznivě působí hlavně na dýchání, odstraňuje záněty v krku, hrtanu, plic i průdušek. Pomáhá při alergiích a astmatech, utišuje kašel, zlepšuje dýchání. Při chřipce a nachlazení vrací ztracenou energii.

Dodává ohnivou energii a životní radost, odstraňuje smutek a melancholii, osvobozuje od nenávisti a výčitek. Ulehčuje odpuštění sobě samému, ale i ostatním. Otvírá meridiány, aby mohli do fyzického a energetického těla proudit vibrace. Pomáhá i při rozhodování a přitahování hojnosti.

BLÍŽENCI - JEDLE

Symbolizuje znovuzrození a proto se stala součástí vánočních svátků. Je propojená s univerzálním světlem, rozpouští temnotu a odpuzuje bytosti z negativního světa. Likviduje zlo - záporné, negativní myšlenky naše i cizí.

Energie se dá získat dotýkáním se stromu, ale i cítěním jehličí. Působí blahodárně na dýchací trakt, léčí hrtan, průdušky, plíce, zmírňuje kašel. Urychluje hojení ran a zmírňuje bolest hlavy. Jehličí v domácnosti chrání před závažnými chorobami.

Energie jedle harmonizuje horní čakry, zlepšuje intuici, podporuje činnost třetího oka, spojuje s vyššími sférami, dodává důvěru. Uvolňuje stres a napětí, čistí komplikované vztahy. Dým ze sušeného jehličí odstrňuje z prostoru domova negativní energie.

RAK - VRBA

Nejmagičtější vrby rostou u potoků. Čarodějnice si ze stromu dělali kouzelné paličky, stačil jim opracovaný proutek, který údajně při vyslovení mystických rituálů plnil ty nejtajnější přání. Podle jiných tradic se v koruně dřeviny ukrývají strašidla a kmen obydlují skřítkové a víly.

Objímáním vrby pomáháme trávicímu traktu, čistí vnitřní orgány, upravuje funkčnost střev. Léčí oči a tlumí menstruační problémy. Voda v nádobě, kterou na pár minut položíme do blízkosti stromu a vypijeme, příznivě působí na dýchací trakt. Stabilizuje horečku.

Uvolňuje napětí, odstraňuje stres a nervozitu, uklidňuje duši a příznivě působí na lidi, kteří prožili citové zklamání. Rozpouští bloky z minulosti a vnáší do nich energii, přijetí a pochopení.

LEV - LÍPA

Lípa je symbol slovanů. Poskytuje dokonalou rovnováhu. Pomáhá vždy, když sejdeme z cesty a ztratíme směr. Duchové lípy se okamžitě postarají o nalezení východiska, což se projeví ve fyzické i duchovní harmonie.

Objímání dřeviny, nebo meditace v její blízkosti přináší úlevu kardiovaskulárnímu systému. Upravuje tlak i tep, léčí srdeční choroby. Čistí krev, likviduje choroboplodné bakterie. Zabezpečuje rovnováhu, odbourává všechny strachy, zátěže. Léčí i záda.

Lípa harmonizuje ego, tlumí životní nároky, odstraňuje negativní vlastnosti člověka. Dodává empatii a lidskost, zlepšuje vztahy mezi lidmi.

PANNA - SMRK

Smrk sloužil jako sprostředkovatel informací z duchovního světa. Šamani tvrdili, že dřevina spojuje lidi, božstva, anděli a dobří duchové. Energie se získává dotekem nebo popíjením zenergetizované vody, kterou je třeba na několik m inut umístit v blízkosti dřeviny.

Meditace se smrkem prospívá nervovému systému. Vibrace stromu upravuje trávení, čistí žaludek, žlučník, játra, slezinu, ale i tlusté střevo. Harmonizuje krevní oběh, napomáhá předcházet infarktu, nebo různým porážkám.

Smrk pročišťuje auru a zbavuje negativních energiíí. Naplňuje srdce láskou, pomáhá při hledání životního partnera. Dodává vitalitu, navozuje aktivitu, motivuje, osvěžuje a osvobozuje duši.

VÁHY - DUB

Strom spravedlnosti. Říká se, že v případě konfliktů se má zajít k dubu a do jeho dutiny vyslovit přání, aby se daný problém vyřešil spravedlivě, do několika dní se situace rozuzlí sama. Dub je strom dlouhověkosti. Když ho každý den objímáte mezi 8 - 16. hodinou, údajně prodlouží život. 

Energie stromu se získává objímáním, meditací nebo cvičením v jeho blízkosti. Jeho energie pomáhá v harmonizaci druhé-sexuální čakry, uzdravuje genitálie a ledviny. Léčí pleť, močové cesty, odstraňuje hemeroidy, uvolňuje nafouknuté břicho, z těla odstraňuje škodlivé látky. Blahodárně působí na kosti, klouby, páteř.

Urovnává myšlenky, vnáší do nich čistotu, potlačuje egoismus a žárlivost, pomáhá se sebeláskou.

ŠTÍR - OLŠE

Dodává člověku mimořádný božský klid, stačí se jí dotýkat nebo pozvat anděla stromu. Harmonizuje trávicí trakt, tlusté i tenké střevo, odstraňuje z nich škodliviny a toxiny - fyzicky i duchovně. Čistí a uklidňuje vnitřní orgány. V žlučníku likviduje staré zakořeněné pocity hněvu, v játrech netrpělivost, ve slezině emoce smutku a nenaplněnosti.

Léčí genitálie, močové cesty, příznivě působí na pleť. Odstraňuje migrény, léčí oči. Pomáhá zapomenout na staré křivdy, bolesti a rány.Do prožitých událostí vnáší pochopení, přijmutí a odpuštění. Ruší psychické bloky, které člověka spojují s lidmi z minulosti. Likviduje vše, co nezdravě spoutává. Pomáhá se spojit s vnitřním dítětem a intuicí.

STŘELEC - TIS

Tis byl symbolem smrti, vysazoval se na hřbitovech, hovoří se, pomáhal duším najít cestu ke světlu. Tis v sobě ukrývá jedy, kterými se v bojích napouštěli šípy a kopí.

Energii stromu lze získávat v jeho blízkosti. Léčí pohybové ústrojí, bolesti kostí, kloubů, regma, artritidu, dnu, zlepšuje hojení ran. Postará se i o zdravé zuby, nehty i vlasy. Chrání před úrazy, nehodami a kolapsy.

Jeho energie rozpohybuje život. Odstraňuje nezdravé myšlenky. Ukazuje nové směry, pomáhá se správně rozhodnout. Je dobré k němu přitisknout ucho a strážci tisu vám údajně pošeptají, kterou cestu máte vybrat. Zlepšuje intuici a spirituální schopnosti. Při meditaci u tisu je možno vidět minulé i budoucí životy. Odbourává strachy a obavy.

KOZOROH - JASAN

Vědmy říkaly, když si dáte do peněženky kousek kůry jasanu, přitáhnete si blahobyt, luxus a hojnost. Dřevina se ráda podělí o energii a vitalitu, stačí se jí dotýkat, objímat i rozjímat v její blízkosti.

Harmonizuje pohybový aparát - ruce, nohy, záda. -Ćistí kůži, léčí ekzémy. Vodu, kterou na pár minut umístíte k jasanu a vypijete ji, vyživuje pleť, odstraňuje vrásky a omlazuje.

Je to strom odvahy, aktivity, dynamiky, životního nadšení. Vzbuzuje sebelásku, sebeúctu, sebehodnotu. Posilňuje skryté vlohy, probouzí talent, tvořivost. Zlepšuje komunikaci a zlepšuje mezilidské vztahy. Přitahuje spřízněné duše.

VODNÁŘ - BŘÍZA

Symbol života a plodnosti. 

Dotýkáním se dřeviny můžete léčit nervové napětí, podporuje látkovou výměnu, zmírňuje kožní problémy, vhodný na regma a dnu. Snižuje cholesterol i nadváhu. Harmonizuje tlak.

Energie působí blahodárně a svěže, zahání deprese, úzkost, smutek a nechuť do života. Postará se o inspiraci a tvořivost. Objímáním stromu otevře čakry a vnese do nich energii. Zbavuje člověka přehnaných nároků na sebe samého i okolí. Rozpohybuje život, uzavírá staré a otvírá nové kapitoly života.

RYBY - JABLOŇ

Jabloň je pevně spojená s energiemi matky země. Objímáním stromu dodává pevnost, stabilitu, jistotu, rozhodnost a ráznost.

Harmonizuje kosti, klouby, páteř. Uzdravuje chrup a jiné nemoci spojené s dutinou ústní. Zlepšuje dýchání. Podporuje ledviny, odstraňuje fyzické i duchovní bloky. Ladí psychiku a do mysli vnáší pozitivní myšlenky.

Objímání zabezpečíte pro své Já dotatek sebelásky a sebeúcty. Do člověka vštěpuje poznání, že nic a nikdo nesmí negativně zasahovat do jeho života.