Štěstí

Co je vůbec štěstí?

Většina lidí si myslí, že štěstí je to, mít partnera, krásný dům, nové auto, spousty peněz, skvělou práci....ale byl by tak člověk šťastný? Kdo by si nepřál takový život, ale nic není věčné a pokud se díváme na štěstí jako na něco vnějšího, co si můžeme koupit, něco, co je okolo nás, tak nás většinou vždy Vesmír krásně překvapí, že třeba přijdeme o práci, přijdeme o nové auto, o partnera... a nebo nenasloucháme své duši a onemocníme.

 Peníze nejsou štěstí. Až budu mít to a tamto, budu šťastná.....ne tak to nefunguje.  Každá věc, kterou si koupíme a z které máme radost, ta radost pomine, trvá jen chvilku, než objevíme něco nového a chceme si koupit něco jiného... a tak to je stále dokola. Stále nějak to štěstí ztrácíme.

 Je štěstí mít jednoho partnera celý život?  Ale proč jsou partneři, kteří jsou spolu celý život nemocní, jsou opravdu šťastní, nebo jsou spolu jen ze zvyku? Kde je potom naše učení, naše prožívání něčeho, pochopení ... ? Probuzení partneři chápu, že šťastni jsou...

Štěstí není vnější stav, štěstí pochází z našeho nitra, štěstí je vnitřní stav. Je to stav, kdy dokážeme být šťastni kdekoli, kdykoli a za jakékoli situace.