SRPEN - TERMOREGULACE

SRPNU vládne stále element ohně. Je to čas nacházení vnitřní síly, energie a tepla, které si máme nést do podzimních dní. Oheň se bude postupně promíchávat s elementem Země a právě tehdy může docházet k velkým teplotním výkyvům v našem těle.

Tak, jak se budeme chovat tento měsíc ke svému tělu může ovlivnit vstup do podzimu, který sebou přináší chmury, deprese i únavu. TERMOREGULACE souvisí s emocemi. Pokud cítíte chlad=úzkost, je potřeba zařadit do života radost a lásku. Pokud cítíte návaly horka-upusťte páru, sklidněte se, dýchejte zhluboka  a uvědomte si, že Vám nic neuteče, vše počká.

Většina tělesného tepla, které vzniká v těle pochází z činnosti jater, ledvin i mozku, současně i působením hormonů  a fyzickou aktivitou. Naší podporu potřebují právě Játra, ale i Lymfatický systém, Štítná žláza

Jak se projevuje oslabení organismu v letních měsících? Zvýšenou nebo sníženou teplotou, nevolností nebo pocením.

Bylinky na podporu TERMOREGULACE : Zlatobýl, tinktura Jeřáb ptačí, Šalvěj, kapsle Vilcacora, Kelp, Štítná žláza, čaje: Pocení, Játra, Ledviny, Vlasy

Vitamíny: Zinek, Hořčík, Vápník i Jód. Dostatek tekutin, lehčí stravu, ovocné i zeleninové šťávy, ovoce, zelenina. Z masa ryby a kuřecí.

Minerály: Křišťál, Fluorit

Afirmace: Mé tělo, duše a mysl je v harmonii. Jsem krásný projev úžasně plynoucího života.