Síla myšlenky

Síla myšlenky

Vše, co člověk vytvořil, vzniklo z myšlenky. Svět kolem nás je takový, jak o něm smýšlíme. Svůj život si svými myšlenkami tvoříme, ikdyž někdy nevědomě. Přesto často nevíme, jak dosáhnout svého snu a jak si splnit to, co si v hloubi duše přejeme a dějí se nám věci, které nechceme.

Když se nám něco nepovede, už si automaticky více všímáme toho, co dalšího hrozného nás čeká, co se nám nebude dařit a pozitivní myšlenku nevidíme. To, že si svým myšlením můžeme způsobit nějaký úraz, nebo dokonce přivolat něco, co nechceme, nějaké neštěstí, to je dokonce i možné.

V naší hlavě denně proběhne až šedesát tisíc myšlenek. Myšlenky jsou někdy pěkné, láskyplné, příjemné, takové, při kterých nám je hezky, ale někdy takové, že v nás vyvolávají strach a nepřjemné pocity, upoutávají v nás stále větší pozornost..Pokud se zaměříme na negativní myšlenku, tak krásně k nám přichází další a další negativní myšlenka a je jich tolik, tak se krásně nabalují, že nás ovládnou natolik, že máme špatnou náladu a vnímáme úplně jinak, vidíme vše černě, ikdyž to není černé. V ten moment dokážeme vnímat i vidět úplně jinak než člověk, který je pozitivně naladěn.

Je dobré si uvědomit, že myšlenky, které se nám honí hlavou vlastně ani nejsou naše......odněkud přicházejí a zase odcházejí. Člověk stále jen myslí, stále se zabývá myšlenkami, které ani nejsou jeho, já říkám, že myšlenka je parazit, jen takový návštěvník..

A když už nějaká taková negativní myšlenka vás upoutá, je dobré ji přijmout, ale něvěnovat ji velkou pozornost, přijmout a zase pustit, neztotožňovat se s myšlenkami a hlavně ne s takovými, co v nás vyvolávají nepříjemné pocity.

Každý je zodpovědný za své myšlenky, je dobré si to uvědomit a je jen nás, kterým myšlenkám věnujeme pozornost. 

Jak si správně přát

Nejlepší je se správně rozhodnout, co opravdu chceme. Své přání je proto dobré si říct nahlas, napsat, zopakovat, nakreslit a představit si ten úžasný stav, který budu prožívat, až se mi vyplní a pak to přání pustit. Pustit, poděkovat Bohu, Vesmíru... jak kdo chcete a nechat být. Někdy se přání neplní hned, trvá to delší dobu, ale všechno má svůj čas. Někdy se nesplní vůbec.

Důvody proč se něco neplní :

- přání, které neladí s naší duší se neplní

- když pochybujeme a nevěříme v to, co si přejeme