Sebeláska a láska

Láska a sebeláska

Všímám si, že spoustu lidí stále neví co je láska a pletou si tu lásku se sebeláskou a ještě do toho mluví o bezpodmínečné lásce.

Láska, neboli Bůh, Život.... Bůh je láska, která je ve všem, všudypřítomná, bezpodmínečná láska.

Neznám na této planetě člověka, který by žil tou božskou bezpodmínečnou láskou, která nemá hranice, prostě jen je...

Pokud někdo řekne, že nejde mít rád člověka, který mu ublížil stejně jako mít rád své dítě, tak stále ještě nepochopil, co je opravdová láska.

Jako děti žijeme v lásce, máme rádi všichni, nežijeme s tím, že nám někdo může ublížit, děláme vše co cítíme, věříme všem...rodiče nám tu lásku dávají, učí nás co je dobré, co je špatné,...učí nás různým programům, kterým sami uvěřili a dávají nám je postupně do hlaviček a postupně si tvoříme své představy o světě a většinou se stává, že pomaličku odcházíme od sebe, od lásky...v lepším případě nás rodiče udržují v tom být sami sebou, podporují nás ve všem i v tom, aby jsme si věřili... v horším případě a to je u většiny z nás, nás učí jejich programy a prostě nás vychovají podle svého...takže my místo aby jsme byli láskou tak tu lásku zase hledáme...

Bezpodmínečnou láskou o které většina z nás mluví, myslíme partnerskou lásku, kdy přijímáme partnera se vším co k němu patří, neklademe mu podmínky, není tam žádné mám tě rád/a protože jsi takový, protože máš hodně peněz...že ho budeme mít rádi až bude takový, až bude mít to a tamto...to je v jednoduchosti bezpodmínečná láska mezi partnery, našimi dětmi, kamarády, spolupracovníky.....Aby jsme mohli žít ve vztahu bezpodmínečné lásky, ať už partnerském, přátelském, mezi dětmi, spolupracovníky a celkově mezi lidmi, které potkáváme....musíme napřed najít a znovu probudit lásku sám/a k sobě, kterou spoustu z nás nemá. Přijmout se takoví jací jsme my sami, milovat se, pracovat na sobě... a tam začíná ta sebeláska, která má své hranice, umí říkat NE, je to i zodpovědnost sám/a za sebe, za svůj život.
Od sebelásky začíná vše. Skrze sebelásku můžeme pochopit opravdovou lásku.

Ježíš sám říkal, pokud budeme následovat jeho, dojdeme k Bohu. Přišel nám ukázat, že můžeme všechno, můžeme být šťastní, zdraví, dokážeme se uzdravit sami, že můžeme milovat i toho, který nám ublížil....krásně nám tu lásku ukázal..