ŘÍJEN - měsíc Žaludku

Říjen

je měsíc, kdy pomalu začíná opadávat listí, zvířátka si dělají zásoby na zimu, ptáci odlétají do teplých krajin. My sklízíme naši úrodu na zahrádce. Začíná takové zvláští období, kdy se můžeme cítit více unavení. Je méně sluníčka, dříve tma. Všechno toto má na nás obrovský vliv, přichází už jiné energie, takové odpočívací, podzimní, uvolňující se a stejně jako příroda i my by jsme měli respektovat přírodní zákony a pomalu se sklidnit a začít se více zamýšlet sami nad sebou a nad svým životem.

Žaludek

je orgán, kterým neprochází jen potrava, ale je velice citlivý i na naše emoce. Citlivý je na situace, které nedokážeme přijmout, kterými se trápíme. Naším žaludkem prochází každá naše emoce. Nejde však jen o situace, které zažíváme a nepřijímáme, náš žaludek reaguje i na to, jak přijímáme sami sebe, jak vnímáme sami sebe, jak bojujeme sami se sebou, jak jsme spokojeni či nespokojeni sami se sebou.

Žaludek představuje schopnost přijímání sebe sama, našich myšlenech, životních situací, ale také míru otevřenosti, upřímnosti vůči sobě, ale i okolnímu světu.

Náš žaludek velice oslabuje stres, nezdravé jídlo, ale i nezdravé myšlenky. Nezdravé myšlenky

Pokud máme oslabený žaludek, může se to projevovat častými záněty, žaludečními vředy, nadýmáním, pálením žáhy, ale také kazivostí zubů, krvácením dásní, paradentózou. Zuby jsou spojené se žaludkem už jen tím, že předpřipravují, třídí potravu, která jde do žaludku. Toto vše jsou varovné signály už na fyzické úrovni, kdy se potřebujeme zaměřit na svoji psychiku, na svoje myšlenky, emoce....

Čím posílit žaludek?

Určitě se vyhýbat sladkostem, tučnému jídlu. Podpořit můžete tímto čajem Žaludek a dvanácterník, Nafouklé břicho nebo kapslemi Aloe, Chaga. Dlouhodobě můžete užívat kapsle Digestiv nebo čajový koncentrát Překyselení.

Jak uklidnit naši psychiku a dostat se do rovnováhy?

Zaměřit se nejen na stravu, ale také na sebe. Pohlížet na to co jíme s láskou je cesta k uzdravení žaludku. Pohlížet i sami na sebe s láskou a být vděční za to, co jíme. Každý den si udělejme čas sami na sebe, najděte chvilku ticha, vnitřního ticha, jedině tichem se můžeme spojit s naší duší. 

Říjen je o zamyšlení se sami nad sebou. Je dobré si položit otázky:

Žiji opravdu v harmonii sám se sebou, s okolím? Nahlížím na sebe a na okolí s láskou? Vidím také na sobě i na druhých to dobré? Vysílám a přijímám lásku i radost? 

Pokusme se přijímat vše, co k nám přichází s láskou, naučme se odpouštět nejen ostatním, ale také sobě. Buďme vděčni sobě i druhým. Každá stresující situace nás přišla učit jak být v klidu a přijímat vše co k nám přichází.

Nahlížejme na svůj život z té lepší stránky a náš žaludek se nám odmění.