Prosinec - TLUSTÉ STŘEVO

Prosinec – Tlusté střevo

Prosinec  je pro nás jedno z nejhezčích období, je to i období hodnotící. Přece jen je poslední měsíc v roce a my můžeme vidět a zhodnotit celý náš rok, jak se nám daří, dařilo a co bude dál.

V prosinci podle TČM je nejvíce ohroženo TLUSTÉ STŘEVO, které je spojeno s elementem kovu stejně jako plíce. TLUSTÉ STŘEVO je zakončením trávicího systému a stará se o odvádění odpadu z našeho těla. Je tedy na místě, aby bylo stále čisté a průchozí.

TLUSTÉ STŘEVO je místem i našeho podvědomí, našich nejhlubších obav, nepřijetí, strachů a stínů. Také všeho, co nechceme pustit-odpustit.

Oslabení  TLUSTÉHO STŘEVA se nejdříve projevuje zácpou, průjmem, nebo různým kručením ve střevech, až po oslabení imunity. Už naši předci říkali, že imunita sídlí právě v tlustém střevě. Protože tlusté střevo souvisí se sliznicemi, jeho oslabení jsou časté rýmy, virózy, kašel, krvácení z nosu, častá únava, bolesti hlavy, bolesti v bedrech, nebo časté opary.

TLUSTÉ STŘEVO  je zdrojem naší životní ENERGIE. Ve střevě se zachytává i každá nezpracovaná emoce.  Když naše TLUSTÉ STŘEVO zaneseme nejen nesprávným stravováním, ale i našimi emocemi, ztrácíme ENERGII a to se projeví na našem těle.

TLUSTÉ STŘEVO zanášíme emocemi strachu, melancholií, smutkem, pesimismem.

Podpora TLUSTÉHO STŘEVA

čekanka, pampeliška, dále  vláknina, kterou najdete v kapslích DIGESTIV.  Dále capsle Coriolus, Agaricus, tinktura Ořešák,  Borůvka, Dub.  

Při problémech:  Imunofungin, Chaga, čaj na Tlusté střevo, Sirup Beránčí

Afirmace:  S láskou přijímám vše co přichází. Pouštím vše, co mi neslouží.

Podpořit TLUSTÉ STŘEVO můžeme i radostí, vděčností, přijímáním životních situací, vypouštěním z mysli všeho nepotřebného a všeho co nám ubližuje. Když se  nám právě v životě nedaří, berme to jako přechodný stav - nic netrvá věčně,  možná máme něco změnit, pustit, zastavit se, podívat se na ,,problém,, z jiného úhlu.