Proč se nám na druhém něco nelíbí

Co je zrcadlení?

Každý z nás se určitě dostal do situace, kdy se nám na druhém člověku něco nelíbí, něco nám na druhém vadí, někdy se dostane člověk až do stádia, kdy druhého nesnáší, nehledě na to, jestli je to kamarád/ka, známý/á, nebo partner, nejlepší zrcadla jsou naše děti.

Vše je jen energie a jakou energii vysíláme, jaká je v nás, takovou energii přitahujeme. A přesně to, co se nám nelíbí na druhém člověku, je přesně to, na čem máme zapracovat, změnit u sebe, nebo se tomu naučit a místo odsouzení toho člověka, který nám vlastně ukazuje, zrcadlí náš vnitřní svět, tak by jsme si měli položit otázku, co mi na něm vadí? Proč mi to vadí? Nechovám se stejně jako on? Co potřebuji změnit a nebo se naučit ?

Dám příklad, když nás rozčiluje někdo, kdo nám něco stále přikazuje a chce, aby jsme se chovali jako on, tak přesně to děláme také a navíc ještě nemáme, nepociťujeme v sobě lásku, ani možná nemáme vnitřní sílu, která je také o lásce. Když se nám nelíbí, že někdo s námi manipuluje, tak přesně to děláme také. Když se s námi nechce nějaký člověk bavit, mluvíme vůbec sami se sebou, obejmeme někdy své vnitřní dítě? Je spousty takových příkladů a všechny nás vedou k jedinému a to je LÁSKA, láska k sobě, ke všemu a ke všem.

Vše je o lásce, čím víc se člověk má rád, čím víc je ve svém středu, neodchází od sebe, tím víc se stává vnitřně silnějším a tím méně mu vadí něco na druhých lidech, protože je vidí jako duše, které se přišly na zem učit. Lidé, kteří jsou sami sebou, v lásce, váží si sami sebe... nepřitahují lidé, na kterých jim něco vadí.

Někdy je těžké pochopit co nám druhý ukazuje, ale na každou naší otázku najdeme odpověď uvnitř sebe, stačí umět sám sobě naslouchat, být sám se sebou jen v tichosti. Někdy odpověď nepřijde hned, ale v dobu, kdy jsme v klidu, uvolnění a necháme všemu volný průběh.