PODZIM

Nepodceňujme PODZIM a spojme se s přírodou. Jak málo si uvědomujeme, jak moc jsme s přírodou propojeni a můžeme se od přírody tolik učit.

Podzim je krásný barvami, sklizní naší úrody i přípravou půdy na zimní klid a následně na jaro. Příroda nám ukazuje co je třeba a na co se zaměřit právě teď. Nejen, že je potřeba sklidit úrodu, ale také uklidit, dokončit vše a to nejen venku, v domě, ale hlavně také uvnitř sebe.

Dny se krátí, proto začínáme trávit více času doma, kde máme čas více na sebe. 

Ne náhodou je toto období, hlavně říjen spojený se žaludkem, kde přijímáme nejen potravu, ale také naše zážitky, emoce a vstřebáváme je. 

Dopřejme si proto více odpočinku, rozjmání a klidu. Pečujme o svoji stravu, více zahřívacích jídel v tuto dobu. Věnujme pozornost hlavně svým pocitům a potřebám našeho těla. Stejně jako příroda, tak i naše tělo potřebuje více odpočívat, zároveň chodit na čerstvý vzduch do přírody, která nám ukazuje, jak být v klidu, jak si užívat přítomnosti.

PODZIM je samozřejmě náchylný pro nás prochladnutím. Chraňme své tělo vhodným oblečením, nevystavujme se zbytečnému prochladnutí, ale zase nepřehánějme to s topením. 

O PODZIMU se sice říká, že člověk nemá na nic náladu, je více unavený..., ale i to je správně, je doba, kdy je potřeba naslouchat svému vnitřnímu JÁ a ne tomu, co se děje mimo nás, hlavně v médiích.  Pokud nenasloucháme svému tělu, jeho potřebám, lehce  onemocníme, ať už únavou, nepohodou, oslabením, nachlazením......

V tuto dobu nám pomohou bylinky jako je  máta, sléz, černý bez, smetanka, lékořice, šípek, lípa. Dále můžeme užívat kapsle jako jsou Reishi, Chaga, Digestiv, Aloe - C, MultiserafínImunoFungin, Grepofit , Dračí krev

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: