Páteř a duchovní příčiny nemoci

Páteř, kosti a klouby umožňují hmotnému tělu jednak udržení tvaru, jednak ohebnost, pružnost a pohyb. Proudí-li životní energie nerušeně, tělo je pružné a harmonické. Jestliže se projeví disharmonie, ztrácí se pružnost, ohebnost, dochází ke změně výživy kloubů, svalů i cév. Tím se vytvoří předpoklady k nemocem pohybového aparátu a k úrazům. Úrazy jsou konečným efektem, projevení vší předem shromážděné negativní energie.
 
Spojitost páteře s činností duše se promítne i do tvaru držení těla, páteře a to podle vnitřního postoje člověka. Tak vznikají ohnutá záda jako následek setrvalosti k nadřízeným, vnitřně nepociťované, kombinované obvykle tvrdým postojem k podřízeným. Skolióza je zjevně projevená snaha uhýbat bokem. Ztuhnutí páteře většinou znamená nadměrnou hrdost, neústupnost, nedostatek pokory v činnosti ducha.
 
Bolesti oblasti křížové jsou znamením něčeho moc naloženého na sobě, tady jsou otázky, které mohou pomoc:
 - Co si na sebe tolik nakládám?
 - Máte velké plány, v nichž jste na prvním místě Vy sama ?
 - Máte velké plány, v nichž upřednostňujete svoje děti ?
 - Dáváte svého manžela stále na přední místo svých zájmů ?
 - Dovedete zásobovat smíchem svou rodinu , nebo se rozdáváte cizím a na rodinu už nezbývá energie a čas?
 - Je ve Vašem životě všechno po mravní a etické stránce v pořádku ?
 - Jste podle sebe soběstačná žena, která se "prosadila" a pracovními výsledky se vyrovná mužům?
 - Víte, co znamená oddat se partnerovi duší i tělem?
 
 Musíte přijít na to, ve které oblasti jste svoji páteř- svoji životní osu tak zatížili, že se začíná vychylovat z přímého směru. Přijdete na to, kde a co máte "odložit", aby se zátěž srovnala a páteř dostala šanci se narovnat.
Bolesti páteře souvisejí se zabřednutím do hmotného světa.
Jestliže při těchto bolestech ulevuje teplo- obklady nebo koupel, je to známka toho, že je to člověk, který ze sebe vydává moc energie pro blaho druhých.
Jestliže se však bolesti zhoršují teplem, jde o člověka, který jedná silou a sobectvím.
Těm prvním teplo - láska schází a těm druhým se odplavila jejich sobectvím.
Je třeba odpočívat , odkládat a cvičit, relaxovat a odpouštět. I tato zátěž způsobuje bolesti.
 
Jinou kapitolou při rozjímání nad nemocemi páteře jsou lokální bloky svalstva páteře, vedoucí k vybočení meziobratlových plotének s příznačnými charakteristickými bolestmi v zádech. Příčinou těchto většinou krátkodobých dějů je výpadek toku životní energie v drahách astrálního těla příslušných orgánů. Jeho meridiány jsou přesně popsány v každé příručce akupunktury. Každý obratel je astrálními drahami spojen s některým orgánem. Jestliže člověk udělá krátkodobý a silný „úhyb“ v duševní činnosti, která odpovídá tomu kterému orgánu, jak je popisováno výše, energetický výpadek je z oblasti orgánu posunut astrální drahou do páteře. Tam v odpovídajícím místě vyvolá blok a vychýlení plotýnky. Podle lokalizace těchto bloků identifikujeme místo energetického výpadku v těle.
 
Vhodným kamenem k léčení je: hematit, howlit
 
http://www.prirodni-cesta.cz/hematit.html,
http://www.prirodni-cesta.cz/hematit-privesek-srdce.html
http://www.prirodni-cesta.cz/howlit.html