Ostropestřec

Ostropestřec mariánský je známý pro své léčivé účinky.

Přípravky z ostropestřce se užívají především při potížích spojených s onemocněním jater. Jedná se o bakteriální onemocnění jater, cirhózu, žloutenku nebo infekční mononukleózu.

Ostropestřec je vhodný na vnější i vnitřní použití. Má prokazatelné pozitivní účinky na náš organismus - na naše játra. Kdy je tedy vhodné ostropestřec mariánský užívat? Jako prevence ostropestřec poskytuje ochranu před ztučněním jater. Je možné ho užívat i po zánětu jater či při dalších nemocech, které játra postihují. Obecně se udává, že ostropestřec pomáhá v boji s mononukleózou a žloutenkou. Funguje i na cirhózu, při otravách způsobených léky a je vhodný i pro odbourávání následků chemoterapie. Kromě jater ostropestec mariánský působí pozitivně i na žlučník. Je vhodný pro zlepšování jeho funkcí a je též účinný i při depresích a bolestech hlavy. Pokud se stravujete nezdravě, též můžete ostropestřec vyzkoušet, abyste omezili riziko zanášení jater. Ostropestřec dále také snižuje projevy alergií, pomáhá na různé kožní problémy a na nízký tlak.

Ani při dlouhodobém užívání ostropestřce nedochází k vedlejším účinků. Jedná se totiž o stoprocentně přírodní produkt.

Blahodárně působí také na slinivku a vhodný pro látkovou výměnu. Široké využití této blahodárné byliny se uplatňuje také při psychických problémech, kdy ostropestřec mariánský pozitivně působí proti depresím.

Doporučujeme:

http://www.prirodni-cesta.cz/ostropestrec-nadeje-2.html

http://www.prirodni-cesta.cz/ostropestrec-vana.html