Odpuštění

Určitě znáte věty ,,to mu neodpustím, tak mi ublížil, že to nejde odpustit, nikdy neodpustím.....

Já vás ujistím, že vše jde odpustit i ten pro nás nejhorší čin jde odpustit. Pokud člověk v sobě držín zlobu vůči někomu, tím ubližuje jen sám sobě a každý nesoulad v našem těle vytváří takovou kyselost, která se projeví navenek, ať už nemocí, nebo tím, že si do života přitáhneme další situaci, která nás učí odpouštět...je to taková ,,karma,, každým odporem si vytváříme další a další....život je škola a dokud si to neuvědomíme, stále se budeme zabývat nespravedlností nad životem.

Odpustit musíme nejdříve hlavně sami sobě, třeba jen proto, že nám tak dlouho trvalo nosit v sobě zlobu na určitého člověka. Poté můžeme odpustit druhé osobě.

Jak nejrychleji odpustit:

1. Sepsat si na papír vše, v čem si myslíte, že Vám dotyčná osoba ublížila

2. Napíšete, vyjádříte své pocity, jak se cítíte, můžete plakat, křičet, můžete dotyčné i nadávat, ale pouze na papíře

3.Přijměte situaci a řeknete, ODPOUŠTÍM Ti a děkuji za lekci, mám tě ráda, miluji tě

Pokud zvládnete udělat ty 3 kroky, ucítíte, že je vám lehčeji, najednou ucítíte, že se vám chce smát, že k té osobě necítíte žádnou zášť, jen vděčnost a lásku.

Odpuštěním pomáháme hlavně sami sobě a to si někdy neuvědomujeme a zbytečně zůstáváme ve své zlobě vůči někomu dlouho, ostatní lidé jsou jen naše zrcadla a pokud opravdu odpustíte, uvolní se energie mezi vámi a danou osobou, ta energie zase může volně proudit a dotyčná osoba se může chovat úplně jinak, lépe a hlavně vy necítíte vůči dané osobě žádný odpor, jen lekci, kterou vám dotyčná osoba dala, lekci, vděčnost, lásku...