Lichořeřišnice na močové cesty a ledviny
Lichořeřišnice
Období podzimu a zimy je časem, kdy mnoho lidí trápí potíže s močovým měchýřem, močovými cestami a ledvinami. Pomoci nám může nenápadná, ale velice účinná bylinka - lichořeřišnice větší.
Peruánští Indiáni využívají z rostliny listy, které mají antibakteriální účinky. Lichořeřišnice má unikátní vlastnosti - má silné léčivé účinky a navíc je velice ohleduplná k tělu. Lichořeřišnice neničí přirozenou mikroflóru zažívacího traktu a jiných sliznic, tak jako chemická antibiotika.
Spařená lichořeřišnice se využívá v koupelích, ulevuje od migrén a bolestí různých svalů. Peruánci ji rovněž doporučují jako pomocníka při různých vyrážkách, vřídcích a hojení ran, pokud je s alkoholem, má i rychlejší účinky. Potírání tváře květem lichořeřišnice má podle šamanských rad léčit ječné zrno a zmenšovat kruhy pod očima. Šťáva vymačkaná z listů a semínek rostliny se podává při infekcích močové soustavy a onemocněních horních cest dýchacích. http://www.prirodni-cesta.cz/lichorerisnice-kapky.html Pití šťávy z lichořeřišnice se doporučuje pro posílení imunity organismu, léčily se jí kurděje – obsahuje totiž hojně vitamín C. Tinktura z rostliny pomáhá omezovat akné, opary nebo lišeje, ale také výborná na vlasy.
Lichořeřišnice účinně působí proti všem 46 kmenům stafylokokových bakterií způsobujících zánětlivá onemocnění močových cest a ledvin. Léčitelé i lékaři zaznamenávají obrovské úspěchy v použití lichořeřišnice v boji s obtížně léčitelným zlatým stafylokokem, který je schopen odolávat i silným antibiotikům a zdraví nakažených ohrožuje i po mnoho let a v mnoha úrovních organismu.
Nasekané lichořeřišnice přidané do koupele mohou pomoci upravit menstruační cyklus.
Opary:
Pak směle vezměte čaj ze směsi stejných dílů nati lichořeřišnice, nati řepíku, nati tymiánu, květu měsíčku a květu heřmánku. Toto thé popíjejte v dávce asi 750 ml denně a omývejte jím postižená místa. Během několika dnů budete míti pokoj.
Těžké ekzémy:
Také ze směsi stejných dílů lichořeřišnice, vřesu a nati rdesna ptačího – truskavce platí za vynikající krev čistící prostředek při všech kožních chorobách, dokonce včetně těžkých, jinak neléčitelných ekzémů.
Suché ekzémy:
Mast připravená vmícháním 15 g čerstvé lichořeřišnicové šťávy do 40,0 g vhodného masťového základu, např. do lanolinu, dá vzniknouti výtečnému postředku na léčbu suchých ekzémů. Dle mých zkušeností zabírá téměř stoprocentně a jedinou výjimkou jsou ekzémy vzniklé na výrazně alergickém podkladě.
Suchý kašel:
Při dlouhotrvajícím suchém kašli, nereagujícím na běžné prostředky, můžeme sáhnouti po trojkombinaci lichořeřišnice,http://www.prirodni-cesta.cz/lichorerisnice-semeno-2.html , květů divizny http://www.prirodni-cesta.cz/divizna-kvet.html a listů jitrocele . Vypít denně asi 750 ml nálevu.