Ledviny a příčina nemoci

Ledviny
Hlavní funkcí ledvin a močového ústrojí v našem těle je očištění krve od odpadních, nepotřebných látek a jejich vylučování z našeho těla. Ledviny naše vitalita! Proudění krve v organismu symbolizuje tok života ve společnosti, společenství, jak se chováme k ostatním. Společenský život je vlastně koloběhem krve ve větším celku.
 
Aby bylo možno nekomplikovaně žít ve společenství, přátelit se, je nutné projevit snahu po pružnosti (vodě). Ta odplaví vše, co by sblížení překáželo. Vztahy se projasní. Proto lidé ve všech dobách a kulturách ve společnosti pijí ! Voda je symbolem přizpůsobivosti, flexibility, schopnosti kompromisu. Toho všeho je třeba ve společnosti (také východní medicína spojuje ledviny se symbolem vody).
 
Nemoci ledvin signalizují poruchu lidského společenství nemocný má špatný přístup k životu ve společnosti, k přátelům, k bližním. Nejčastěji nedovede "zapomenout" věci, situace z minulosti, nedokáže odpouštět. Neustále si  připomíná a oživuje minulost. Pak jeho ledviny ztratí schopnost vylučovat přežité a opotřebované !
 
V případech vysoké náladovosti ve společnosti, šokových proměn chování, agresivitou..., působí tato energie na činnost ledvin, což má za následek porušení stálé rozpustnosti soli v moči. Objeví se kameny. Proto musí nemocní na ledviny pít a pít, to jest vyplavovat, a učit se od vody pružnosti.
 
Hlavní duchovní příčiny: Ledviny - neschopnost vnímat dobro ve vztazích mezi lidmi, neochota zbavit se starého a přežilého v mezilidských vztazích, neochota odpustit, agresivita vůči lidem, kritizování a nestálá nespokojenost.
 
Při problémech s ledvinami, je dobré vyloučit ze svého jídelníčku maso a dostatečně pít
Bylinky vhodné pro ledviny jsou:
petržel, celer, medvědice, zlatobýl, přeslička, jalovec, bříza, http://www.prirodni-cesta.cz/briza.html brusinka: http://www.prirodni-cesta.cz/brusinka-sirup.htm http://www.prirodni-cesta.cz/medunka-2.htmll
Vůně - cedr, meduňka http://www.prirodni-cesta.cz/mandarinka.html
Kámen - avanturín, turmalín, obsidián