Jak být svobodný

Jak být svobodný, když je svět hnusný, všude samé zlo, musíme platit hypotéky, všude války, imigranti nás děsí.....?

Toltécká cesta vede k osvobození. Vede nás k tomu, aby jsme zapomněli na vše co jsme se doposud naučili, odvrací pozornost od tohoto světa, kde jsme uvěřili všemu co nás ostatní učili, co nás naučili rodiče, učitelé, přátelé...všichni nás naučili věřit jejich pravdám, takže jsme začali věřit něčemu, co není naše, co nejsme my sami.

Jedna z cest, jak se osvobodit je ta, že budeme občas zůstávat sami, sami se sebou a odnaučovat se myslet, nejlépe se toto praktikuje v přírodě, tady je ta cesta, kdy najdeme zpátky ten vztah ke svému božství, k srdci.

Božství si obléká lidskou podobu, kdy začínáme vidět svět tak, jak nás naučili naši rodiče, učitelé, kamarádi, učíme se jejich vzorce naučené z tohoto světa, učí nás, že nás kousne pes, že nás štípne infikovaný komár, že se musíme bát, dokonce i církve nás ochočují a učí poslouchat...všichni se nás snaží přechytračit a odvádět od toho našeho božství, od toho kdo jsme a tak vzniká proces, kdy se zavírá lidské srdce.

Je důležité přijmout, že to jsme my sami, to božství. Během svého života osvobozujeme  svoji duši a na této cestě nám může pomoci naše srdce, naše božství, které vždy ví co má dělat, vždy je s námi, jenže se k němu musíme navrátit.

Cesta jak se osvobodit, je vidět vše okolo nás, jako součást sebe sama, už nevidíme v lidech, kteří ubližují zlé lidi, ale lidi, v kterých je také božství, jen jsou v nich stále naučené programy převzaté od ostatních, nemají se rádi..... Když se vrátíme ke svému srdci, ke svému božství, už nevidíme svět zlý, už vidíme vše očima lásky, srdcem a víme, že jak se chováme k ostatním se nám vždy vrátí a snažíme se v každé situaci vidět to dobré a poučit se z ní, je to cesta zpátky ke svému opravdovému Já, ke svému srdci.