Deprese

Deprese a hlavně v tomto podzimním období jsou velmi časté

Deprese je takový pocit, kdy máte vztek většinou na sebe, že nemáte to, na co máte nárok. Je to takový vnitřní boj a taková beznaděj.

Člověk se cítí pod tlakem, není sám sebou, nepřipouští si své pocity, ve skutečnosti nežije, odchází od svého Já a zase žije v negativních myšlenkách. Základem pro deprese je většinou zklamání. Zklamání nad něčím, co si člověk představoval a skutečná realita je jiná, tedy očekával něco co není.

Přirovnala bych to k nepochopení našeho života, kdy při obtížnějších situacích většinou zapomínáme, že to jsou naše zkoušky a čím větší zkouška, tím víc nás posune dál, jak být lepší na své cestě, silnější uvnitř sebe sama, jak se dokážeme postavit za sebe sama, jak se máme rádi, jak si sami sebe vážíme....

Není špatně, když nějakou zkoušku nezvládneme, stačí si jen uvědomit, proč se mi děje to a tamto, co mám pochopit, na čem mám ještě pracovat...

Nejlepší předcházení depresím je být spokojený sám se sebou a odpuštěním všem okolo sebe i sobě. Najít spokojenost se vším tady, žít přítomností, neočekávat, nepřemýšlet nad tím, co špatného mě čeká, kdo mě co špatného řekne, nebo udělá. Budu se těšit z každé chvilky a věnovat pozornost tomu, že to zvládnu a když nezvládnu, nic se neděje, přijde další zkouška a možnost si trénovat svou vnitřní sílu.