Čištění náramků

Konečně se blíží jaro, sluníčko už má sílu, příroda se pomalu probouzí ze zimního spánku a dny jsou radostnější.

Právě teď je nejvhodnější doba nejen na očistu fyzického těla, ale i šperků z minerálů, které jsou naší součástí.

O náramky a šperky je potřeba se správně starat, abychom využili jejich úžasných vlastností. Nejdůležitější však péčí o náramky je vztah, vztah, jaký máme k náramku, protože náramek nám slouží jako věrný talisman, který patří pouze nám, nikomu jinému. Aby se na šperky nepřenášela cizí energie, je důležité naše šperky nikomu nepůjčovat.

Každý má jinou metodu čišťění, já doporučuji tyto dvě ♥

 

Očista náramků 1

Provádíme pod proudem vlažné tekoucí vody po dobu cca 2 minuty. Poté náramek lehce osušíme nejlépe bavlněným hadříkem, nebo rovnou položíme na bavlněný hadřík a  necháme oschnout.                                                                    Takto čistit náramek stačí jednou za měsíc, ale vždy záleží, jak často ho nosíte. Pokud však cítíte, že náramek potřebuje očistit častěji, tak poslechněte vždy svoji intuici, rozhodně tím nic nezkazíte.                                                    Nezapomeňte poprosit živel vody o to, co chcete a také poděkovat.

 

Očista náramku 2

Zapálíme svíčku a položíme k ní náramek. Uděláme si takový rituálek, kdy požádáme, poprosíme živel ohně - plamen svíčky a světlo svíčky o to, co chceme a hlavně nezapomeneme poděkovat. Necháme u svíčky tak dlouho, jak to cítíme. Nejlépe čajovou svíčku, která hoří cca 4 hodiny a sama dohoří.                                                                          Tuto metodu čištění doporučuji  více a klidně můžete takto čistit náramky každý den.

Ať se Vám to může zdát sebevíc divné, cokoli chcete od svitu měsíce, světla svíčky, vody, ohně.. vždy se snažte poprosit a poděkovat, udělejte si z těchto rituálů něco krásného a užitečného pro Vás. Tím, že budete vděční, vždy Vám náramky poslouží tak, aby splnili své poslání, aby Vás podporovali při každém kroku. Každý kámen v náramku je spojený s přírodou a v každém je obrovská energie a  proto potřebuje šetrné zacházení, potom pro Vás může být obrovským přínosem.

Vděčnost prohlubuje Váš vztah nejen k sobě, ale také k náramku ♥