ČERVEN měsíc TENKÉHO STŘEVA

ČERVEN – měsíc TENKÉHO STŘEVA

TENKÉ STŘEVO je párový orgán srdce.  Je to takový analyzátor dne. Zde probíhá trávení a vstřebávání nejen potravy, ale také  prožitků dne. Pokud příliš pitváme situace, problémy a dlouho hodnotíme, pak TENKÉ STŘEVO už nemá sílu pořádně vstřebat ze stravy pozitivní látky.

Stav našeho TENKÉHO STŘEVA je ukazatelem toho, jak v klidu a harmonii přijímáme a zpracováváme situace  materiálního života. Netlačme proto na pilu a nesnažme se některé věci pochopit za každou cenu hned, všechno má svůj čas a důvod.

Stejně jako srdce, tak i TENKÉ STŘEVO podpoříme nejvíc dobrou náladou, radostí ze života, snažit se poučit z chyb a už je nedělat. Vyhněte se stresu a nekvalitním potravinám a věnujte svůj čas pobytu v přírodě.

Jak se může projevit jeho oslabení?

Bolesti žaludku, nadýmání, křeče i průjmy, ale také bolestmi zad, paží i ramen, ztuhlostí šíje. K zánětům patří známá Crohnova choroba

Bylinky a doplňky stravy

kapsle Digestiv, sirup Beránčí, bylinky Benedikt, Jalovec, Chaga

* důležité je konzumovat potraviny obsahující vlákninu (ovoce, zelenina) * vyvarovat se umělým potravinám – rafinovanému cukru, velkému množství živočišných tuků, pečivu, kávě i alkoholu * pít hodně vody v kombinaci s bylinkami jako je Máta, Heřmánek, Bez černý, Zelené čaje 

Afirmace:

Přijímám vše nové a  s radostí se přizpůsobuji  v klidu a v radosti

Minerály

Cirín, Karneol, Achát