Čakry

Čakry jsou barevná energetická centra podobná disku, díky kterým proudí životodárná energie do našeho hmotného těla. Každá tato energie má však jinou vibraci a ovlivňuje odlišnou část naší osobnosti, ale zároveň má vliv na naše orgány v těle.

Každá čakra je spojena s jinou barvou. Je-li proudění energie příliš silné, nebo příliš slabé, dochází k nerovnováze v našem astrálním i fyzickém těle. Pokud nedojde včas k nápravě a nerovnováha přetrvává, dochází ke vzniku tělesných i duševních chorob, ale také se nám to odrazí v reálném životě. Jen mnohdy nevíme, že příčina je právě tady a také, že i to s dá napravit.  Jednoduše, pokud nejsou naše čakry v harmonii, může onemocnět naše tělo, ale i duše.

 Pokud Vám život připadá složitý a plný problémů, nebo máte pocit, že se vám opakují stále stejné věci, že vás nikdo nemá rád, že přitahujete stále stejné problematické partnery, nebo máte nedostatek peněz, nebo nemáte odvahu říct to, co opravdu cítíte … příčina může být právě v nedostatku, přebytku a nebo bloku energie v některé z vašich čaker. 

1. Čakra Kořenová má červenou barvu - životní síla. 

 Ovlivňuje naší pevnostspojení se zemí. Je pocitem jistoty. Uvědomění si - Já Jsem tady a správně. A nesu zodpovědnost sám – za svůj život, za své skutkyčiny, za své zdraví i za své okolí. Také je spojena s penězi, hojností, materiálnem.  Problémy s 1.čakrou se projevují, že si člověk připadá, jako kdyby ztrácel půdu pod nohama. Také přehnanou žárlivostí, chybějícím sebevědomím, nedostatečným zájmem o sexualitu a silným egem, také strachem, nejistotou a přehnanými obavami. Na těle se nám to může projevit zácpou, nadváhou, poruchou látkové výměny, s bolestí zad, problémy se zuby, kostmi, konečníkem. 

2. čakra Křížová má oranžovou barvu  -  centrum emocísexuální energie a tvořivých sil.

Je to sídlo tvořivé energie, já tvořím a uznávám své potřeby i potřeby druhých  a jsem ochotný podle toho jednat. Láska k opačnému pohlaví, rozkoš, sexualita.  Problémy se projevují: rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, vše tekuté jako krev, míza, trávící šťávy, sperma.

3. čakra Solar plexus - má žlutou barvu - tvoření svého bytí tady na zemi plnohodnotně, bez strachu a bez pocitu viny, také je to naslouchání vnitřnímu hlasu, který s námi komunikuje skrze pocity v nadbřišku. Uvědomit si své místo ve Vesmíruduchovní moudrost, pevná vůle, ovládání emocí a představivosti. Je sídlem hněvu, strachu, viny, žárlivosti, sobectví a nezdravých tužeb.
Ovlivňuje spodní část zad, dutinu břišní, trávící systém, žaludek, játra, slezina, žlučník, nervový systém. Vyživuje játra, slezinu a ostatní zažívací orgány.

4. čakra Srdeční -  zelená barva -  srdce, láska.

 V ní se spojují tři spodní fyzicko-emoční centra se třemi horními duchovními, je to střed čaker. Nachází se zde schopnost vciťovat se, soucítit, naladit se na druhé, prožívat je. Láska k lidem a všemu živému, otevřenost, citlivost. Miluji sebe a ostatní nepodmíněně, dávám i přijímám. Ovlivňuje srdce, horní část zad s hrudníkem a hrudní dutinou, plíce, krev a krevní oběh, kůže. Vyživuje srdeční a cévní systém, hrudní koš, páteř a ruce.

5. čakra Krční -  světle modrá - komunikace  a projevit se  na venek, naše vyjadřovací schopnosti, inspirace.

Pátá čakra vytváří důležité spojení spodních čaker s čakrami hlavy. Vyjádřit své pravé  a tak se plně podílet na svém stvoření.  Schopnost samostatně uspokojit své potřeby (být sám), schopnost přijmout to, co svět dává. Seberealizace ve společenském a profesionálním životě. Uvědomění si své příslušnosti k profesionálnímu prostředí, uspokojení prací, tvořivostí. Ovlivňuje oblast krku (šíje), týlu a spodní čelisti, uši, ústrojí hlasuhrtan, horní část plic, průdušky, hltan, paže, vyživuje dýchací orgány, krk, orgány sluchového aparátu, kůži.

6. čakra Třetí oko - indigově modrá - intuice, myšlení a telepatických schopnosti.

Je sídlem všech uvědomovacích procesů, můžeme vytvářet nové reality na fyzické úrovni a staré rušit. Poznat své bytí. Přebírat odpovědnost za své myšlenky, slova a činy. Schopnost realizovat své myšlenky a být aktivní v těle.
Má vliv na obličej, oči, uši, nos, dutiny, malý mozek, centrální nervový systém. Vyživuje orgány hlavy, kromě toho je spojena s meridiány močového měchýře a střevního traktu.

7. čakra Korunní -  fialová barva, napojení na naše skutečné Já, duchovnost a spojení s vyššími silami.

  Je jediná vertikální, prochází celým trupem a vystupuje z dolního konce páteře, mezi nohama. V ní proudí životní síla, vitalita proudí  míšním kanálem a  vyživuje všechny čakry podél páteře, což rozesílá energii prostřednictvím meridiánů do celého těla.
Jsem si plně vědom a otevřeně přijímám vůli své vyšší mysli. Ovlivňuje velký mozek.