Březen - měsíc ŽLUČNÍKU

BŘEZEN – měsíc  ŽLUČNÍKU

Březen – za kamna vlezem. Tento měsíc sice už je cítit jaro, ale stejně jako příroda, i my se potřebujeme ještě  zahřát doma, popřemýšlet o sobě, o tom co chceme a očistit náš organismus od všeho co nechceme, co nám neprospívá  a tím podpořit žlučník, který je právě nejvíce oslabený.

Žlučník je nazýván ,,agresivní,,  orgán, proto není divu, že kdo má problémy se žlučníkem, většinou bývá podrážděný, vzteklý, agresivní.  Proto také žlučníku dělají dobře hořké byliny. Jako kdyby  žlučník ukazoval, že se máme na svět dívat  jiným pohledem a nejen hořkým.

Signály oslabeného žlučníku: hořkost v ústech, bolest v pravém podžebří, bolest  hlavy, migrény, závratě, poruchy zraku, bolesti kloubů, nadýmání, problémy se štítnou žlázou  problémy se spánkem, noční buzení mezi  23.00 – 1.00

Žlučníku škodí nejen smažená, tučná jídla a živočišné tuky, cukry, chemie..., ale  hlavně naše nezpracované emoce. Emoce vteku, agrese, zlosti, strachu. Dlouhodobá nespokojenost,  kterou neumíme  vyjádřit a řešit.  Vše vede k tomu, kdy nám to žlučník dá drsně najevo, že se musíme naučit s nahromaděnou agresí pracovat.

Žlučník posiluje hlavně  klid, harmonie, pokora, spokojenost  a pokud se naučíme vnímat svůj život pozitivně -  jako školu a  naši cestu, nemusíme se zlobit  a zozčilovat nad druhými a jejich názory. Stačí přijímat a s láskou a pokorou trávit situace, které k nám přichází. Nestačí jen přijímat, je potřeba i pouštět  a hlavně naše negativní  emoce.

Bylinky: Vlaštovičník, Smetanka, Ostropestřec, Měsíček, Benedikt, Kopřiva, Lapacho,  Digestiv, Aloe C, čaj ODKYSELENÍ, voda s citrónem

MinerályJaspis, Achát, Karneol, Tygří oko

Afirmace: Pouštím svoji minulost. Život je krásný a já též.     

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: